Przejdź do głównej zawartości

mimaja 2012

"Maja", 2012
Kiedy ogłosiłam konkurs na zdjęcie portretowe na facebooku w lutym 2012 roku, nie spodziewałam się, że trafi mi się taka twarda zawodniczka, jak Ula Sokół. W konkursie można było wygrać portret na podstawie zdjęcia, które zdobyło największa ilość lajków. Ula stworzyła nawet wydarzenie pt. "Wygrywamy konkurs", zachęcając znajomych do lajkowania, a jej fotografia była najżywiej komentowanym zdjęciem w galerii konkursowej. Postanowiłam oddać w jej ręce nagrodę publiczności i tak powstała "Maja".

fot. Ula Sokół, 2011


Po konkursie. Werdykt na ewaportretuje.com

"Maja" zmaterializowała się trzykrotnie, za każdym razem w innym formacie.

"Maja" 30x40 cm i Maja już po konkursie, fot. Ula Sokół, 2012
Po konkursie na facebooku "Maja" w formacie stosownym do podróży samolotem - 30x40 cm, poleciała z babcią Ewą do małej bohaterki zdjęcia, córeczki Uli Sokół.

"Maja" 50x70 cm. Praca eksponowana na targach sztuki przy Hali Stulecia,
przekazana  Fundacji "Na Ratunek", kwiecień 2012
Po aukcji zorganizowanej przy okazji targów, "Maja" w formacie 50x70 cm trafiła znów do Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", dzięki czemu mogła zostać ponownie przekazana na kolejną aukcję. We wrześniu na ekskluzywnej Gali Charity Fashion Show odbyła się kolejna licytacja, na której "Maja" została sprzedana za 4 tysiące złotych! Pieniądze z aukcji zostały przekazane na budowę "Przylądka Nadziei", Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej. 

"Maja" 100x120 cm, wystawa w "Formatach", listopad 2012
W listopadzie 2012 roku klub "Formaty" zorganizował wystawę "Portretu z twarzą", na której nie mogło zabraknąć również "Maji", tym razem w większym formacie - 100x120 cm. 11 listopada odbył się wernisaż, który ściął mnie z nóg wraz z koncertem Soul City, finalistów II edycji X Factora. Więcej o imprezie na moim blogu.
Ekspozycja razem z dużą "Mają", znalazła się w Schodach Donikąd, przy placu Solnym. 
"Maja" w Schodach Donikąd, 2013

"Maja" i Maja, fot. Ula Sokół, 2012

Maja i "Maja", fot. Ula Sokół, 2012